برگزاری کارگاه آموزشی کنترل عفونت و حفاظت‌ شغلی در اورژانس پیش بیمارستانی

برگزاری کارگاه آموزشی کنترل عفونت و حفاظت‌ شغلی در اورژانس پیش بیمارستانی

اهمیت کنترل عفونت و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها عفونی شایع در اورژانس پیش بیمارستانی

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه؛ 

شنبه ٢٠ آبان ١۴٠٢ کارگاه آموزشی کنترل عفونت و حفاظت شغلی برای کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی توسط مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه در سالن بهورزی برگزار شد.

حسینی، مسئول آموزش و پژوهش مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه گفت: با توجه به محیط عملیاتی و مواجهه مکرر نیروهای فوریت های پزشکی با موقعیت های عفونی، ارتقای دانش و مهارت این نیروها نقش مهمی در کنترل عفونت و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها‌ی عفونی شایع خواهد داشت.

 شرکت کنندگان در این کارگاه، مباحث شناخت بیماری های عفونی شایع در اورژانس پیش بیمارستانی، فاکتورهای خطرساز در فوریت های پزشکی، آشنایی با وظایف افسر کنترل عفونت، روش های پیشگیری بعد از تماس با افراد آلوده، انواع گندزداهای مورد استفاده، بهداشت دست و استفاده از تجهیزات حفاظت فردی را به صورت تئوری و عملی مرور کردند.

شایان ذکر است در این کارگاه که با هدف ارتقای دانش و مهارت نیروهای عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی در مدیریت حوادث برگزار شد ٢٢ نفر از نیروهای عملیاتی فوریت های پزشکی شهرستان های سمنان، آرادان، مهدی شهر و کارکنان مرکز‌ ارتباطات‌ اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه حضور داشتند.

 

  • کد خبر : 47655
لینک کوتاه خبر :
خانم  انصاری
خبرنگار

خانم انصاری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید *